szkolenia bhp
Zadzwoń
Dowiedz się więcej

+48 691 021 664

Lub napisz do nas Wyślij zapytanie
Strona główna»Szkolenia BHP»Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy

 

Każdy pracodawca jest obowiązany zgodnie z odpowiednimi przepisami Kodeksu pracy do wyznaczenia spośród pracowników osób do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Związku z tym organizujemy szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy, które pozwolą wywiązać się Państwu z tych wymagań prawnych, a także pozwolą dowiedzieć się jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Nasza firma zapewnia odpowiedni sprzęt szkoleniowy i wykwalifikowaną kadrę instruktorów ratownictwa.

Pierwsza pomoc to szybkie, ale dobrze zorganizowane działanie mające na celu uratowanie życia lub zdrowia ofiary nieszczęśliwego wypadku. Sprawne działanie oparte o nabytą wcześniej wiedzę decyduje o uratowaniu zdrowia i życia poszkodowanej osoby. Czas oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia ratunkowego i podjęte w tym czasie działania mogą zaważyć na dalszym leczeniu poszkodowanego.

Pracodawca jest zobowiązany przepisami do udzielenia pierwszej ofiarom wypadków w zakładzie pracy. Najlepszym sposobem realizacji tego obowiązku jest odpowiednie przekazanie pracownikom podstawowej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy.