szkolenia bhp
Zadzwoń
Dowiedz się więcej

+48 691 021 664

Lub napisz do nas Wyślij zapytanie
Strona główna»Szkolenia BHP»Szkolenia okresowe BHP

Szkolenia okresowe BHP

Szkolenie okresowe BHP powinno być przeprowadzane w zakładzie pracy w określonych odstępach czasu. Zadaniem tego rodzaju szkoleń jest uzupełnienie, utrwalenie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy wszystkich uczestników szkolenia.

Pierwsze szkolenia okresowe pracodawców oraz kierowników, mistrzów i brygadzistów przeprowadza się w okresie do sześciu miesięcy od rozpoczęcia przez te osoby pracy na tych stanowiskach. Robotnicy, pracownicy inżynieryjno-techniczni, projektanci, konstruktorzy maszyn, technolodzy produkcji, pracownicy służby BHP oraz pracownicy administracji powinni być przeszkoleni pierwszorazowo nie później niż w 12 miesięcy od rozpoczęcia pracy.

Każde następne szkolenia BHP pracowników przeprowadzamy nie rzadziej niż:

  • Raz na rok – szkolenia okresowe dla osób pracujących na stanowiskach robotniczych, na których wykonywane są prace szczególnie niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
  • Raz na trzy lata – dotyczy to pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych.
  • Raz na pięć lat – szkolenia okresowe pracodawców i innych osób kierujących pracownikami (kierownicy, mistrzowie, brygadziści), szkolenia pracowników inżynieryjno – technicznych (projektantów, konstruktorów maszyn i innych urządzeń, technologów produkcji, pracowników służby BHP). Tego rodzaju szkolenie powinno być przeprowadzone w formie kursu lub samokształcenia kierowanego.
  • Raz na sześć lat – dotyczy to pracowników administracyjno – biurowych, których wykonywana praca związana jest z narażeniem zdrowia na szkodliwe czynniki środowiska pracy. Szkolenie powinno być przeprowadzone w formie kursu, seminarium lub samokształcenia.