szkolenia bhp
Zadzwoń
Dowiedz się więcej

+48 691 021 664

Lub napisz do nas Wyślij zapytanie
Strona główna»Artykuły BHP»Środki ochrony indywidualnej»Odzież ochronna

Odzież ochronna

Odzież ochronna zabezpiecza przed zniszczeniem odzież osobistą lub zastępuje ją i ochrania pracownika przed zagrożeniami na stanowisku pracy. Odzież ochronna powinna zabezpieczać jej użytkownika przed różnymi czynnikami w zależności do zagrożeń, na jakie jest on narażony. Dlatego wyróżniamy odzież chroniącą przed czynnikami chemicznymi, biologicznymi, mechanicznymi, atmosferycznymi i termicznymi. Dostępna jest odzież chroniąca przed promieniowaniem elektromagnetycznym i porażeniem prądem elektrycznym.

Odzież ochronna powinna być tak wykonana, by pracująca w niej osoba mogła wykonywać czynności zawodowe najlepiej wieloma zagrożeniami jednocześnie. Dlatego przy produkcji tego rodzaju odzieży zwraca się uwagę na właściwości materiałów, z jakich ją wykonano. Ponadto odzież powinna być prawidłowo dobrana do wymiarów ciała użytkownika, dzięki rozmiarom uwzględniającym wzrost, obwód klatki piersiowej i obwód pasa pracownika.

Odzież robocza jest stosowana na stanowiskach pracy, przy których występuje intensywne brudzenie substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia, gdzie występuje przyśpieszone niszczenie odzieży

Oferujemy odzież ochronną i roboczą. Stanowi ona podstawowy środek chroniący pracowników przed niebezpiecznymi czynnikami występującymi w zakładzie pracy. Wyposażenie pracowników w tego rodzaju odzież jest konieczne we wszystkich branżach i gałęziach przemysłu oraz usług. Dbając o jakość świadczonych przez nas usług, oferujemy Państwu odzież ochronną wykonaną z najlepszych materiałów, gwarantującą najwyższy komfort użytkowania w czasie pracy i spełniającą także oczekiwania estetyczne Klientów.

W naszej ofercie naszych dostawców znajdziecie Państwo także odzież ostrzegawczą. Do tej kategorii można zaliczyć kamizelki odblaskowe wykonane z materiału fluorescencyjnego. Używane są one przez pracowników budowlanych, pracujących przy remontach i budowach dróg, wszędzie tam gdzie wykorzystywany jest ciężki sprzęt mechaniczny i gdzie pracownik musi być dobrze widoczny dla innych.