szkolenia bhp
Zadzwoń
Dowiedz się więcej

+48 691 021 664

Lub napisz do nas Wyślij zapytanie
Strona główna»Obsługa firm»Kompleksowa obsługa firm»Doradztwo w dziedzinie BHP i PPOŻ

Doradztwo w dziedzinie BHP i PPOŻ

Przedsiębiorstwom, które chcą osiągnąć jak najlepsze wyniki w swojej działalności proponujemy swoje usługi doradcze dotyczące bezpieczeństwa wszystkich etapów procesu wytwórczego. Nasza firma doradzi Państwu jak podwyższyć poziom bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy każdy pracodawca ma obowiązek informowania swoich pracowników o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa i higieny podczas wykonywania powierzonych im zadań. Odpowiednie wyszkolenie pracowników w tym względzie ma duży wpływ na zmniejszenia ryzyka wypadków podczas pracy.

W wielu zakładach pracy pracodawcy nie posiadają dobrego doświadczenia w zakresie zasad BHP i nie dysponują odpowiednią kadrą pracowników, którzy mogliby zająć się kompleksową obsługą bhp w firmie. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług renomowanych firm zewnętrznych, które w ramach umowy outsourcingu przyjmą na siebie obowiązek prowadzenia szkoleń BHP pracowników, szkoleń BHP pracodawców, oceną ryzyka zawodowego oraz innymi działań, które miały by pomóc w poprawie bezpieczeństwa i higieny pracy danej firmy.

Mimo zachowania środków ostrożności, czasami dochodzi do wypadku w miejscu pracy. To na pracodawcę nałożony zostały nałożone obowiązki: zgłoszenia wypadku, zabezpieczenia miejsca wypadku, sporządzenia dokumentacji przez zespół wypadkowy. Tu także może pomóc doświadczenie specjalistycznych firm zewnętrznych, które przeprowadzą procedurę powypadkową zgodnie z przepisami. Dzięki specjalistom w doradztwie w sprawach bhp, każdy pracodawca i pracownik zwiększy wiedzę o skutkach ewentualnych wypadków i postępowaniu powypadkowym.

Nasza firma posiada długoletnie doświadczenie w prowadzeniu kompleksowej obsługi spraw firm w zakresie bhp. Obsługa bhp jak i doradztwo w tym zakresie może dotyczyć prowadzenia wszystkich rodzajów szkoleń bhp, tworzenia protokołów powypadkowych w zakładzie pracy, okresowych przeglądów stanu sprzętu bhp i przeprowadzenia okresowych kontroli poziomu bezpieczeństwa i jego przestrzegania przez pracowników przedsiębiorstwa. Zajmiemy się wszystkimi działaniami, których celem będzie poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w Państwa firmie.

Następnym obowiązkiem nałożonym na pracodawców jest ochrona ppoż. Do ich działań w tym zakresie należy zapewnienie kadrze pracowników ochrony przeciwpożarowej oraz informowanie o przepisach przeciwpożarowych. Wiąże się to także z koniecznością stworzenia specjalistycznych instrukcji bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Aby pracownicy zapoznali się z przepisami ppoż., konieczne jest prowadzenie szkoleń przez specjalistów w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Dobrze wykształconych w tej dziedzinie pracowników często brakuje w przedsiębiorstwach. Warto wtedy skorzystać z usług doświadczonych firm, oferujących doradztwo w tym zakresie jak i szereg szkoleń związanych z ppoż. Jest to szczególnie przydatne w polskich przedsiębiorstwach, gdyż przepisy Kodeksu Pracy i innych ustaw dotyczące ochrony ppoż. są stale nowelizowane.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług doradczych w zakresie ppoż., jeśli zależy Państwu na:

  • zapewnieniu maksymalnej ochrony przed pożarem,
  • stworzeniu odpowiedniego oznakowania przeciwpożarowego,
  • wyznaczeniu dróg sprawnej ewakuacji,

zakupie sprawnego i skutecznego sprzętu ppoż.